• هزینه ویزای دبی ( ویزای امارات ) :

با توجه به درخواست انواع ویزای دبی ، هزینه ویزای توریستی دبی به شرح ذیل می باشد :

نوع ویزا مدت ویزا ( روز ) مبلغ عادی ( درهم ) مبلغ فوری ( درهم ) مدت اخذ ( روز کاری )
توریستی + بیمه 14 300 410 3 الی 4
توریستی + بیمه 30 340 0 3 الی 4
توریستی مولتی + بیمه 30 800 0 3 الی 4
توریستی + بیمه 90 790 0 3 الی 4
توریستی مولتی + بیمه 90 1840 0 3 الی 4

هزینه وقت سفارت و ویزا فرانسه :

۱۵ ـ هزینه‌های درخواست ویزا به ترتیب زیر می‌باشد:
• کوتاه‌مدت: ۱۰۵ یورو که عبارت است از ۸۰ یورو هزینه ویزا و ۲۵ یورو هزینه خدمات مرکز درخواست ویزا. هزینه ویزا متقاضیان ویزای کوتاه‌مدت تحقیقاتی با Convention d’accueil صفر و ۲۵ یورو هزینه VFS می‌باشد.
• بلندمدت تحصیلی (Campus France): هزینه ۷۵ یورو که عبارت است از ۵۰ یورو هزینه ویزا و ۲۵ یورو هزینه خدمات مرکز درخواست ویزا.
• بلندمدت تحقیقاتی با Convention: هزینه درخواست ویزا صفر و هزینه VFS 25 یورو می‌باشد.
• خانواده متقاضیان درخواست ویزای بلندمدت تحقیقاتی و دانشجویی ۱۲۴ یورو می‌باشد که به تفکیک، هزینه ویزا ۹۹ و هزینه مرکز درخواست ویزا ۲۵ یورو می‌باشد.

نکته ۱: هزینه ویزای کوتاه‌مدت افراد بین ۶-۱۲ سال، ۴۰ یورو و زیر ۶ سال صفر یورو جهت سفارت و برای هر دو دسته ۲۵ یورو جهت VFS دریافت می‌شود.
نکته ۲: افرادی که هزینه ویزای آن‌ها صفر می‌باشد، معاف از پرداخت هزینه مرکز درخواست ویزا نمی‌باشند و ۲۵ یورو را پرداخت می‌نمایند.

نکته ۴: متقاضیانی که همسرشان پاسپورت انگلستان و یا اتحادیه اروپا را دارند،‌ برای آنکه هزینه درخواستشان صفر گردد (هزینه سفارت و VFS) می‌بایست پاسپورت همسرشان را نیز ارائه دهند.

در صورتی که بخواهید در اولین زمان ممکن به سفارت ایتالیا مراجعه کنید و یا همان برای ویزای فوری ایتالیا اقدام کنید ، باید مبلغ ۲۲۰ یورو بپردازید .

اما اگر زمان مراجعه به سفارت برای شما اهمیتی ندارد می‌توانید ۴۵ روز کاری بعد به سفارت مراجعه کنید و برای ویزای خود مبلغ ۱۵۰ یورو بپردازید .

توجه داشته باشید که این هزینه‌ها فقط برای درخواست ویزا و مدارک مربوط به ویزا ( بیمه مسافرتی ، رزرو بلیط رفت و برگشت ، واچر هتل و غیره ) می‌باشد و پرداخت هزینه های صندوق سفارت ( با توجه به نوع ویزای درخواستی ) به عهده متقاضی می‌باشد .