• ویزای دبی :

دبی از مقاصد پر رفت و آمد برای ایرانیان است ، با این وجود دریافت ویزا از شرایط بی چون و چرای ورود به این شیخ نشین عربی می‌باشد و پیشتر ویزای توریستی دبی برای گردشگران ایرانی به صورت ویزای عادی ، سرویس ، یک ماهه و سه ماهه با ارائه پاسپورت معتبر و کارت ملی صادر می‌شد اما چند ماهی به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح جهان و عوامل دیگر صدور ویزا از طرف سفارت دبی برای ایرانیان به حالت تعلیق درآمد .

در حال حاضر این مشکل برطرف شده و طبق اعلام سفارت صدور ویزای توریستی دبی برای گردشگران ایرانی با شرایط جدید که در ادامه آمده از سر گرفته شده است .

 

 • شرایط اخذ ویزای دبی :

برای دریافت ویزای دبی ، شرایط بسیاری جالبی وضع شده است ! شرایطی که در ادامه برای شما آمده است ، دقیقا طبق دستورالعمل‌ های سفارت امارات می‌باشد ، شرایط اخذ ویزای دبی به شرح زیر می‌باشد :

۱ ) دختران زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان نمی‌توانند برای اخذ ویزای دبی به صورت انفرادی اقدام کنند .

۲ ) آقایان زیر ۱۸ سال برای اخذ ویزای انفرادی امارات ، حتما باید شناسنامه پدر و مادر خود را نیز ارائه کنند .

۳ ) اگر از هر فرودگاهی غیر از دوبی ( ابوظبی ، شارجه و غیره ) وارد امارات می‌شوید ، باید در فرم درخواست ویزای امارات این نکته را به افسران ویزا اطلاع دهید .

۴ ) توجه داشته باشید که چنانچه به هر دلیلی بیشتر مدت مندرج در ویزا در کشور امارات اقامت داشته باشید باید جریمه نقدی پرداخت کنید و یا حتی به زندان بروید !

ویزای امارات معمولا در قالب تور دبی صادر می‌شود اما به شرط ارائه چک و یا ضمانت نامه بانکی نیز می‌توانید موفق به اخذ ویزای انفرادی دبی شوید و در حال حاضر ویزای دبی به صورت الکترونیکی و فقط از طریق یک کفیل ( آژانس مسافرتی و یا کارگزار معتبر ) قابل دریافت می باشد .

 • مدت جواب دهی و اعتبار ویزای دبی :

ویزای دبی به ۲ صورت عادی و فوری صادر می‌شود که مدت زمان جواب دهی به درخواست ویزای فوری دبی 1 الی 2 روز کاری و مدت زمان جواب دهی به درخواست ویزای عادی دبی ۷ روز کاری می‌باشد و توجه داشته باشید که در صورت درخواست ویزای سینگل توریستی مدت اعتبار آن ۱۴ روز خواهد بود .

 

 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دبی :

جهت اخذ ویزای امارات نیازی به ترجمه مدارک نیست و ارائه اسکن ( توجه فرمائید که حتماً می بایست مدارک اسکن شده باشد و در غیر این صورت درخواست شما ترتیب اثر داده نمی شود ) اصل آن‌ها کفایت می‌کند توجه داشته باشید که برای تحویل مدارک درخواست ویزا به هیچ عنوان خودتان اقدام نکنید و یا به سفارت امارات مراجعه نکنید چرا که درخواست ویزای دوبی حتما باید از طریق یک کفیل ( آژانس مسافرتی و یا کارگزار معتبر ) انجام شود ، چک لیست مدارک ویزای دبی به شرح زیر می‌باشد :

ردیف مدارک مورد نیاز
1 تکمیل فرم درخواست ویزای امارات
2 عقد قرارداد اخذ ویزا + پرداخت مبلغ ویزا
3 ارائه چک معتبر یا ضمانت نامه بانکی ( تضمین بازگشت به کشور )
4 پاسپورت متقاضی با حداقل ۷ ماه اعتبار
5 اسکن صفحه اول پاسپورت
6 اسکن صفحه اول و دوم شناسنامه 
7 اسکن پشت و رو کارت ملی
8 اسکن عکس ۳ * ۴ با پس زمینه سفید

 

 • هزینه ویزای دبی ( ویزای امارات ) :

با توجه به درخواست انواع ویزای دبی ، هزینه ویزای توریستی دبی به شرح ذیل می باشد :

نوع ویزا مدت ویزا ( روز ) مبلغ عادی ( درهم ) مبلغ فوری ( درهم ) مدت اخذ ( روز کاری )
توریستی + بیمه 14 300 410 3 الی 4
توریستی + بیمه 30 340 0 3 الی 4
توریستی مولتی + بیمه 30 800 0 3 الی 4
توریستی + بیمه 90 790 0 3 الی 4
توریستی مولتی + بیمه 90 1840 0 3 الی 4
 • نگاه کلی به اخذ ویزای دبی : 

 • ویزای دبی به صورت الکترونیکی صادر می‌شود و معمولا ویزای امارات در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود اما با ارائه چک و یا ضمانت نامه بانکی نیز می‌توانید موفق به اخذ ویزای دبی به صورت انفرادی شوید .
 • توجه داشته باشید که حتما باید از طریق یک کفیل ( آژانس مسافرتی و یا کارگزار معتبر ) برای اخذ ویزای دبی اقدام کنید .
 • شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری موج نیلی کاسپین به عنوان کفیل برای متقاضیان اقدام به اخذ ویزای دوبی می‌کند.
 • ویزای دبی به ۲ صورت فوری و عادی اقدام می‌شود و در حدود 2 روز کاری به درخواست ویزای فوری و در حدود ۷ روز کاری به درخواست ویزای عادی دبی جواب داده می‌شود .
 • دختران زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان نمی‌توانند تنها به دوبی سفر کنند و برای پسران زیر ۱۸ سال نیز به شناسنامه پدر و مادر نیاز می‌باشد .
 • توجه داشته باشید که نیازی به ترجمه مدارک ویزای دبی نیست و فقط ارائه اسکن اصل مدارک کفایت می‌کند .
 • اخذ ویزای دبی توسط شرکت موج نیلی کاسپین :

توجه داشته باشید که برای تحویل مدارک درخواست ویزا به هیچ عنوان خودتان اقدام نکنید و یا به سفارت امارات مراجعه نکنید و بهتر است جهت اخذ ویزا دبی از طریق یک کفیل ( آژانس مسافرتی و یا کارگزار معتبر ) انجام شود .

حتما قبل از درخواست ویزای دبی با کارشناسان شرکت موج نیلی کاسپین در تماس باشید تا از شرایط و هزینه اخذ ویزا مطلع شوید .