visa-ita-001

ویزا ایتالیا :

ویزا ایتالیا محبوب ترین ویزا کشور‌های شینگن در بین ایرانیان است و از آنجایی که کشور ایتالیا در حوزه شینگن و یا اتحادیه اروپا قرار دارد و افرادی که ویزا توریستی ایتالیا یا همان ویزا شینگن ایتالیا را داشته باشند می توانند به این کشور و سایر کشور های حوزه شینگن به مدت محدودی سفر کنند به همین علت ویزا توریستی کشور ایتالیا از پر تقاضا ترین ویزاها است که از سوی سفارت این کشور برای متقاضیان ایرانی صادر می شود .

ایتالیا چهارمین اقتصاد بزرگ اروپاست و از لحاظ تولید ناخالص داخلی نیز جایگاه خوبی را در جهان کسب کرده است ، از این رو این کشور به عنوان یکی از مقصد های مناسب برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود ، اما ایتالیا به جز میراث تمدن رومی ، جاذبه های توریستی و غذاهای خوشمزه ، در علم و نوآوری نیز تاریخ بلند بالایی دارد و برخی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های شناخته شده در جهان نظیر دانشگاه بولونیا در این کشور قرار دارند که به هر جهت با هر هدفی که قصد سفر به این کشور را دارید باید قبل از هر چیزی به فکر اخذ ویزا آن باشید .

انواع ویزا ایتالیا :

در یک دسته بندی کلی می توان ویزاهای ایتالیا را به دو نوع توریستی و غیر توریستی تقسیم بندی کرد . ویزا توریستی که همان ویزا شینگن کوتاه مدت نوع C است و ویزاهای غیر توریستی با توجه به اهداف تحصیلی ، پزشکی ، کاری ، سرمایه گذاری ، ازدواج و غیره متفاوت خواهند بود و توجه داشته باشید اغلب ویزاها از تاریخ شروع ، تاریخ پایان و مدت زمانی مشخص جهت اقامت برخوردارند که فرد باید در برنامه ریزی سفر خود آنها را لحاظ کند .

ویزا ایتالیا بصورت توریستی و با اعتبار یک ماهه ، سه ماهه ، شش ماهه ، یکساله ، پنج ساله صادر می گردد البته این بدین معنی نیست که این مدت زمان میتوانید در این کشور اقامت داشته باشید بلکه بطور مثال با ویزایی بمدت یک ماه اعتبار حداکثر میتوانید 15 روز در ایتالیا اقامت داشته باشید و اگر برای بار نخست هست که درخواست ویزا به سفارت ایتالیا می دهید و قبلا ویزا ایتالیا یا دیگر کشورهای شینگن را نداشته اید  بهتر است که بیش از 15 روز اقامت درخواست نکنید .

visa-ita-002
visa-ita-004

شرایط و نحوه اخذ ویزا ایتالیا :

در بین کشور‌های شینگن ویزا ایتالیا کمترین نرخ ریجکتی را دارد و بیشترین دلیل رد شدن درخواست ویزا ایتالیا ، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان ویزا می‌باشد که این اعتماد را می‌توانید با ارائه مدارک شغلی ، وابستگی خانوادگی به کشورتان ، مشخص کردن دقیق هدف سفر به ایتالیا و … برای افسران ویزا به وجود آورید . 

اولین قدم در اخذ ویزا ایتالیا دریافت وقت سفارت ایتالیا است سپس می بایست متقاضی ویزا به همراه مدارک لازم جهت انجام امور ( تحویل مدارک ، انگشت نگاری و … ) به سفارت ایتالیا مراجعه نمایند و از آنجا که هیچ ضمانتی برای اخذ ویزا ایتالیا وجود ندارد و تصمیم گیرنده اصلی در اعطای ویزا ایتالیا افسران ویزای این کشور می‌باشند پس بهتر است اخذ ویزا ایتالیا را از طریق یک کفیل انجام دهید .

مدارک عمومی اخذ ویزا ایتالیا :

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت طبق ویزا انتخابی شما می باشد و این مدارک شما است که در اعطای ویزا به شما تاثیرگذار است ، لذا برای هر نوع ویزایی که درخواست می‌کنید باید مدارک مخصوصی ارائه نمائید که بدین ترتیب مدارک عمومی مورد نیاز ( اخذ ویزا ایتالیا ) به شرح زیر می باشد :

 

ردیف مدارک مورد نیاز
1  اپلیکیشن درخواست ویزا ایتالیا
2 اصل گذرنامه فعلی متقاضی ( دارای حداقل 7 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی ) و پاسپورت های قبلی
3 رسید پرداخت هزینه سفارت
4 اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی و همراهان ایشان
5 اصل بیمه مسافرتی حوزه شینگن 50/000 یورو ( با پوشش کرونا )
6 مستندات تمکن مالی ( پرینت بانکی گردش 3 ماهه حساب ، فیش حقوقی ، رسید مالیاتی ، سند ملکی ، حساب پس انداز و دیگر اسناد تمکن مالی ) 
7 گواهی اشتغال به کار دارای تاییدیه از کارفرما نظیر قرارداد استخدام یا مرخصی
8 رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما
9 ارائه اصل دعوت نامه ( در صورت وجود )
10 ارائه ضمانتنامه مخصوص هر نفر ( جهت تضمین بازگشت کشور )
11 هر نفر 2 قطعه عکس رنگی زمینه سفید 4.5 * 3.5 
12 اصل و ترجمه سند ازدواج ( در صورت متاهل بودن )

توجه : 

۱ ) می بایست کلیه مدارک فارسی ردیف های ( ۴ ، ۶ ، ۷ و 12 ) به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه شود و ممهور به مهر و امضای دار الترجمه رسمی باشد و نیاز به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند .

۲ ) کپی از بیمه مسافرتی ، صفحه اول پاسپورت و همچنین در صورت وجود کپی ویزاهای قبلی بعد از سال ۲۰۰۰ از جمله ( شنگن ، کانادا ، آمریکا ، انگلیس ، استرالیا ) مطابق ردیف ذیل تهیه و ارائه شود .

۳ ) تمامی ( برگه‌ها ، فتوکپی‌ و ترجمه های ) تحویلی می بایست همگی در برگه های سایز A4 ، یکرو و فاقد منگنه باشد ( برگه‌های سایز کوچک‌تر یا بزرگتر از سایز A4 قابل‌ پذیرش نیستند )

۴ ) پرینت بانک باید نهایتاً ۷ روز قبل وقت سفارت و ممهور به مهر بانک صادر شود .

5 ) عکس متقاضی الزاماً با ۷۵% چهره ، زمینه سفید و حداکثر در ۳ ماه گذشته تهیه شده باشد .

اخذ ویزا ایتالیا توسط شرکت موج نیلی کاسپین :

سفر به کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا وابسته به اخذ ویزا است و اولین قدم برای دریافت ویزا ، اخذ وقت سفارت و سپس حضور در سفارت فرانسه به جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک خواسته می باشد که قاعدتاً وجود یک مشاور با تجربه در این زمینه ، باعث افزایش سرعت کار و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه اضافی متقاضی ویزا می باشد و در نتیجه شانس اخذ ویزا شما افزایش پیدا خواهد کرد .

توجه داشته باشید که بهتر است برای اخذ وقت سفارت و تحویل مدارک درخواست ویزا خودتان اقدام نکنید و یا به سفارت ایتالیا مراجعه نکنید و توصیه ما به شما این است که حتما مراحل اخذ ویزا از طریق یک کفیل ( شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری موج نیلی کاسپین ) انجام شود .

visa-ita-005
  • مراحل اخذ ویزا ایتالیا از طریق شرکت موج نیلی کاسپین به شرح زیر می باشد :

 

ردیف مراحل اخذ ویزا
1 درخواست اخذ ویزا ایتالیا به شرکت موج نیلی کاسپین توسط متقاضی ( اینجا )
2 اعتبار سنجی ، تحلیل و بررسی شرایط و درخواست شما توسط کارشناسان ما و در صورت صحت اطلاعات وارد شده ، تعیین وقت مراجعه حضوری متقاضی جهت مشاوره و عقد قرارداد
3 عقد قرارداد و پرداخت هزینه ( وقت سفارت یا ویزا ایتالیا ) از سوی متقاضی
4 آغاز مراحل اخذ ( وقت سفارت یا ویزا ایتالیا ) از سوی کارشناسان شرکت موج نیلی کاسپین

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ما در تماس باشید .