ویزا روسیه

visa-ru-001

نگاهی به روسیه :

روسیه پهناورترین کشور دنیا است و به دلیل همین پهناوری با کشورهای زیادی از شرق تا غرب دنیا همسایه است . این کشور مملو از جاهای دیدنی است و اگر کشور باشکوه روسیه را به عنوان مقصد سفرتان انتخاب کنید قطعا سفری سرشار از لذت و خاطره های خوب را همراه با تور روسیه شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری موج نیلی کاسپین تجربه خواهید کرد .

روسیه سرزمین تزارها ، پهناورترین کشور جهان ، جایی که در آن تاریخ ، فرهنگ ، هنر و زندگی مدرنیته به هم آمیخته شده اند روسیه سرزمین تناقص ها است و شاید به خاطر همین ، چرچیل از آن با نام ” معمایی پیچیده در رمز و رازی مبهم ” یاد می کرد ، در گوشه گوشه ی روسیه از امپراطوری با شکوه گرفته تا خاکهای یخ زدۀ سیبری ، از بناهای باستانی تا فرهنگ شهری ماجراجویی و جاذبه های گردشگری نهفته است . مسکو قلب تپنده روسیه است جایی که آسیا و اروپا را به هم پیوند می دهد و هنگامی که به مسکو وارد می شوید از تاریخ و فرهنگ این شهر و بناهای باستانی به وجد می آیید .

ویزا روسیه ، شرایط و نحوه اخذ آن :

ویزا روسیه با توجه به سفر متقاضی در انواع مختلفی صادر می‌شود و ویزا توریستی از جمله رایج ترین ویزا این کشور است که از سوی سفارت روسیه برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد ، برای اخذ ویزا روسیه هیچ شرط خاصی وجود ندارد و حتی برای درخواست و گرفتن ویزا روسیه نیاز به ارائه تمکن مالی و گردش حساب نمی باشد .

متقاضی ویزا روسیه نمی تواند شخصاً اقدام به دریافت ویزا نماید و از آنجا که ویزا روسیه فقط در قالب تورهای گروهی روسیه صادر می‌شود و مدت اعتبار ویزا این کشور مطابق با زمان تور می‌باشد ، چنانچه قصد اخذ ویزا روسیه و سفر به این کشور را دارید می بایست درخواست خود را از طریق آژانس ها و یا شرکت های خدمات مسافرتی ارسال نمائید .

visa-ru-003
visa-ru-004

ویزا توریستی روسیه :

ویزا عادی توریستی که برای اتباع ایران ، اتباع دیگر کشورها و اشخاص بدون تابعیت برای حضور کوتاه مدت در فدراسیون روسیه با اهداف ذکر شده در ذیل تنظیم می شود و به متقاضیان اجازه ۳۰ روز اقامت در این کشور را می دهد و همچنین متقاضیان اجازه یک تا ۲ بار ورود و خروج به این کشور را دارا هستند .

 • تفریح و گردشگری 
 • انجام مذاکرات کوتاه مدت کاری
 • حضور در نمایشگاه ها و مزایده ها
 • گذراندن معاینات پزشکی و یا درمان

نکات مهم اخذ ویزا روسیه توسط شرکت موج نیلی کاسپین :

 • همه افراد بالای 16 سال باید امضا بر روی پاسپورت خود داشته باشند .
 • انگشت نگاری برای متقاضیان بالای ۱۲ سال الزامی می باشد .
 • مسافرینی که در 24 ماه اخیر ویزا شینگن دریافت نموده اند ، ویزا آنها بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند ( به جز ویزا شینگن صادره از سفارت یونان ) 
 • در صورت صلاحدید کارشناسان یا افسران سفارت ، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی می باشد .
 • با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده متقاضی توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می گیرد ، توصیه می شود از ارائه مدارک نامعتبر و غیر واقعی پرهیز نمائید .
 • ویزا توریستی روسیه بر طبق رزرو هتل و بلیط های رفت و برگشت صادر می شود .
 • متقاضیان بعد از اینکه وارد خاک روسیه می شوند دیگر نمی توانند نوع ویزا خود را تغییر دهد .
visa-ru-005
visa-ru-006
 • وقت سفارت اخذ شده از جانب شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری موج نیلی کاسپین غیر قابل تغییر می باشد .
 • متقاضی ویزا موظف است بنا به اعلام شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری موج نیلی کاسپین ضمانتنامه بانکی بازگشت به کشور ارائه نماید و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام خواهد شد .
 • هر چند که خدمات رزرو و صدور ( بلیط هواپیما ، هتل ، بیمه نامه و دعوت نامه ) از سوی شرکت موج نیلی کاسپین انجام خواهد شد اما هزینه این خدمات بطور جداگانه محاسبه و از متقاضی ویزا روسیه دریافت می گردد .
 • متقاضی ویزا موظف است هزینه ( خدمات اخذ ویزا ، دعوت نامه و مبلغ صدور ویزا ) را به دلار $ پرداخت نماید ( اسکناس های دلار دارای خط خوردگی ، پارگی ، دارای مهر و تاریخ قبل از سال 2014 مورد قبول نمی باشد ) 

اخذ ویزا روسیه توسط شرکت موج نیلی کاسپین :

یکی از قوانین و سیاست های کشور روسیه این است : هر فردی که می خواهد به این کشور سفر کند ( چه می خواهد از جاذبه های گردشگری آن بازدید کند و چه می خواهد در این کشور برای مدت کوتاهی بماند ) باید ویزا روسیه را که طبق قوانین و مقررات این کشور به افراد متقاضی داده می شود دریافت نماید و سپس راهی سفر به این کشور پهناور شوند .

 از آنجا که فرآیندهای اخذ ویزا روسیه دائماً مورد بررسی ، تغییر و ویرایش قرار می‌گیرد توصیه می شود برای اطمینان از درستی روند کار انجام امور مربوط به اخذ ویزا روسیه را به کارشناسان مجرب ما بسپارید ، شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری موج نیلی کاسپین آماده ارائه خدمات اخذ ویزا روسیه از جمله ( دریافت وقت سفارت روسیه ، اخذ ویزا روسیه ، تکمیل فرم درخواست ویزا ، رزرو بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، بیمه مسافرتی و … ) می باشد .

visa-ru-007

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا روسیه :

هر گاه تصمیم سفر به کشور روسیه را دارید و می خواهید درخواست ویزا روسیه را بدهید باید مدارکی ( به شرح زیر ) را که برای دریافت ویزا روسیه بسیار مهم می باشد آماده نموده و تحویل شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری موج نیلی کاسپین نمائید :

 

ردیف مدارک مورد نیاز
1 فرم درخواست ویزا روسیه ( هر نفر یک فرم جداگانه )
2 گذرنامه فعلی متقاضی ( دارای حداقل 7 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی ) و پاسپورت های قبلی ایشان
3 شناسنامه و کارت ملی متقاضی و همراهان ایشان
4 بیمه مسافرتی با سقف 5000 یورو 
5 گواهی تحصیلی یا اشتغال به کار دارای تاییدیه از کارفرما نظیر قرارداد استخدام ( بصورت رسمی و در سربرگ نوشته شود )
6 مستندات تمکن مالی 6 ماهه منتهی به تاریخ درخواست ویزا ( پرینت بانکی گردش حساب ، فیش حقوقی ، رسید مالیاتی ، حساب پس انداز و دیگر اسناد تمکن مالی )
7 واچر هتل بر اساس مدت زمان اقامت در روسیه  ( رزرو قطعی )
8 بلیط رفت و برگشت هواپیما ( رزرو قطعی ) 
9 2 قطعه عکس رنگی زمینه سفید 4.5 * 3.5 ( هر نفر )
10  تکمیل فرم تعهد به بازگشت کشور محل اقامت  
11 ضمانتنامه بازگشت به کشور ( توسط شرکت اخذ می گردد )

توجه : 

1 ) کلیه مدارک فارسی باید در دار الترجمه رسمی به زبان روسی ترجمه و ممهور به مهر و امضا دار الترجمه شود .

2 ) متقاضی ویزا موظف است از کلیه مستندات کپی تهیه نموده و در دفتر اسناد رسمی برابر با اصل نموده و به پیوست اصول اسناد به سفارت ارائه نماید .

3 ) چنانچه ظرف 10 سال گذشته ویزا روسیه را دریافت و به آن کشور سفر نموده اید کپی ویزا تهیه و به پیوست دیگر مستندات به سفارت ارائه شود .

4 ) تمامی فتوکپی‌ و ترجمه ها در برگه های سایز A4 به صورت یکرو و فاقد منگنه ارائه شود ( برگه‌های سایز کوچک‌ تر یا بزرگتر از سایز A4 قابل‌ پذیرش نمی باشد )

5 ) صورتحساب بانک ممهور به مهر بانک و باید نهایتاً 7 روز قبل از وقت سفارت صادر شده باشد .

6 ) عکس متقاضی الزاماً به صورت رنگی با ۷۵% چهره ، زمینه سفید و بدون عینک دودی و بدون روسری ( به استثناء اتباعی که به واسطه ملیت یا مذهب باید در عکس گذرنامه با روسری ظاهر شوند ) و حداکثر در 3 ماه گذشته تهیه شده باشد .

7 ) تاریخ سفر باید با ضمانت نامه و مدت بیمه مسافرتی مطابقت داشته و می بایست تاریخ رزرو هتل و بلیط هواپیما 15 روز پس از تاریخ مراجعه به سفارت باشد .

مراحل اخذ ویزا روسیه از طریق شرکت موج نیلی کاسپین به شرح زیر می باشد :

ردیف شرح
1 درخواست اخذ ویزا روسیه به شرکت موج نیلی کاسپین توسط متقاضی ( اینجا )
2 بررسی درخواست و مدارک متقاضی توسط کارشناسان ما و در صورت تکمیل بودن مدارک ارسال قرارداد به متقاضی
3 پرینت و امضاء قرارداد توسط متقاضی و سپس ارسال به شرکت موج نیلی کاسپین
4 واریز هزینه ( اخذ ویزا روسیه ) از سوی متقاضی
5 آغاز مراحل اخذ ویزا روسیه از سوی کارشناسان شرکت موج نیلی کاسپین

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ما در تماس باشید …