سریلانکا :

سریلانکا جزیره ای است که در جنوب آسیا و جنوب کشور هند قرار دارد.نام قدیمی آن سیلان و پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری‌اش شهرکلمبو است ، زبان‌های رسمی سریلانکا سینهالی و تامیل و واحد رایج پول آن روپیه سری‌لانکا است همچنین زبان انگلیسی نیز در این کشور به عنوان زبان ارتباطی رسمیت شناخته شده و کاربرد نسبتا مهمی در سریلانکا دارد . بودیسم دین رسمی  مردم این کشور است و بوداییان۷۰‬ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می ‌دهند. سری لانکا کشوری با 2000 سال قدمت و آثار تاریخی زیاد و شگفت انگیز که اکثر آن در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است .
کهن‌ترین یافته‌های انسانی در جزیره سریلانکا مربوط به ۳۴ هزار سال پیش و از بقایای انسانی معروف به انسان بالانگودا است. جاهای دیدنی سریلانکا بسیار زیاد و خیره کننده وشگفت انگیز است و همواره گردشگران و توریست ها را مجذوب خود می کند .

  • آب و هوای سریلانکا :

گوناگونی آب وهوایی در سریلانکا این کشور را به ” جزیره‌ای برای تمام فصول ” تبدیل کرده است. سریلانکا نزدیک به خط استوا است و تقریبا آب و هوای این کشور یک فصل داشته و درجه حرارت در تمام مدت سال در این کشور تقریبا بین ۲۸‬ تا ‪ ۳۲‬درجه سانتیگراد است. نواحی جنوب و جنوب غربی سریلانکا گرم و مرطوب و مناطق شمالی و شرقی این جزیره  آب و هوایی گرم و خشک دارد . آب وهوای نواحی مرکزی  آن که منطقه ای کوهستانی است نیز معتدل می ‌باشد . سریلانکا همچنین در معرض وزش دو نوع باد موسمی قرار دارد که نتیجه آن اعتدال هوا و بارش باران است در کل ، بهترین زمان برای سفر به سریلانکا در ماه های دسامبر تا مارس است . ‬‬

  • غذاهای سریلانکا :

 غذاهای سریلانکایی دارای ادویه جات، عطر و طعم تند، هستند. سریلانکا جزیره ای با آب و هوای گرمسیری است که نارگیل و ماهی دارای طرفدارن زیادی است. اما تنوع غذایی در سریلانکا فقط به ماهی و غذاهای دریایی ختم نمی‌شود. فرهنگ غذایی سریلانکا از غذاهای اروپایی، هندی تاثیر گرفته است و به همین دلیل تنوع غذایی در این کشور زیاد است و عطر و طعم مخصوص به خود را دارد. همچنین غذاهای سریلانکایی علاوه بر خوشمزه بودن، از قیمت پایینی برخوردارند.با توجه به سلیقه و هزینه کم و مناسب می توان غذای مورد علاقه خود را از میان این همه تنوع انتخاب نمایید.

39,375,000تومان

7 شب

سریلانکا جزیره ای است که در جنوب آسیا و جنوب کشور هند قرار دارد.نام قدیمی آن سیلان و پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری‌اش شهرکلمبو است ، زبان‌های رسمی سریلانکا سینهالی و تامیل و واحد رایج پول