ازبکستان :

ازبکستان در قلب آسیای مرکزی واقع شده است و قصد دارد تا صنعت گردشگری خود را با میراث فرهنگی و تاریخی غنی، مردم مهربان و زیبایی های طبیعی خود گسترش دهد . دولت ازبکستان بخش گردشگری خود را دارای پتانسیل رشد بالا می داند و دولت اصلاحاتی را برای دسترسی بیشتر به میراث فرهنگی و تاریخی غنی خود برای تسهیل توسعه گردشگری آغاز کرده است که از ابتدای سال 2020 ازبکستان برای شهروندان 86 کشور بدون روادید و برای شهروندان 77 کشور از جمله ایالات متحده ویزای الکترونیکی وضع کرد . هدف دولت این است که خدمات گردشگری را از 1 میلیارد دلار در سال 2018 به 2.2 میلیارد دلار در 2025 برساند .

چنانچه قصد سفر به این کشور زیبا را دارید می بایست با توجه به اینکه همه ی ایرانی ها برای سفر به ازبکستان احتیاج به ویزا دارند از طریق یک کفیل ( آژانس ها یا شرکت های خدمات مسافرتی ) ویزا سفر تهیه نمائید .

visa-uz-001png

ویزا ازبکستان :

طبق سیاست ویزا توریستی ازبکستان ، حدود 180 ملیت مختلف برای سفر به ازبکستان برای گردشگری به ویزا نیاز دارند که اتباع خارجی بسته به کشور مبدا می توانند به روش های مختلف ویزا توریستی ازبکستان را دریافت نمایند : 

  • ویزا الکترونیکی (eVisa)، که علاوه بر گردشگری ، اقامت کوتاه مدت برای مشاغل را نیز شامل می شود .
  • ویزا توریستی سنتی صادر شده از سوی سفارتخانه های ازبکستان در خارج از کشور

ویزای الکترونیکی ازبکستان با درخواست آنلاین دریافت می شود که در مراجعه به سفارت صرفه جویی می کند اما با این حال شهروندان برخی از کشورها واجد شرایط دریافت این ویزای دیجیتالی نیستند که نمایندگی های دیپلماتیک ازبکستان تنها مکان برای دریافت ویزای توریستی ازبکستان می باشد .

ویزا توریستی الکترونیکی ازبکستان به بازدیدکنندگان خارجی اجازه می دهد حداکثر 30 روز در این کشور اقامت داشته باشند و برای اقامت طولانی تر می بایست درخواست ویزا توریستی خود را از طریق سفارت این کشور دریافت نمایند و همچنین ویزا ازبکستان بر اساس تعداد ورود و خروج به خاک این کشور ( با توجه به نوع ویزا ) به دو دسته ( یک بار و چند بار ورود ) تقسیم می‌شوند .

visa-uz-002

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا ازبکستان :

ردیف مدارک مورد نیاز
۱
 تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی صدور ویزا ( هر نفر یک فرم جداگانه )
۲ اصل و کپی گذرنامه متقاضی ( دارای حداقل ۷ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی )
3 هر نفر 1 قطعه عکس رنگی ۴.۵ در ۳.۵ زمینه روشن با تصویر واضح صورت بدون عینک و روسری ( به استثناء اتباعی که به واسطه ملیت یا مذهب باید در عکس گذرنامه با روسری ظاهر شوند ) که مربوط به کمتر از 6 ماه پیش باشد .
4 دعوتنامه
5 معرفی نامه از شرکت خدمات مسافرتی 
visa-uz-003

اخذ ویزا از طریق شرکت موج نیلی کاسپین :

هر ساله تعداد زیادی از گردشگران ایرانی بعلت معماری بی‌ نظیر و نزدیکی فرهنگ این کشور به فرهنگ جامعه ایرانی به کشور ازبکستان سفر می‌کنند و اتباع ایرانی برای اینکه بتوانند به ازبکستان سفر نمایند می بایست ویزا ازبکستان را در گذرنامه خود داشته باشند لذا چنانچه شما علاقه دارید سفری به این کشور زیبا داشته باشید می‌توانید از طریق ( آژانس ها یا شرکت های خدمات مسافرتی ) اقدام کنید .

 از آنجا که انجام فرآیند درخواست و اخذ ویزا ازبکستان همانند اغلب کشور ها نیازمند تخصص و تجربه کافی می باشد توصیه می شود برای اطمینان از درستی روند کار ، انجام امور مربوط به اخذ ویزا و سفر به ازبکستان از جمله ( اخذ وقت سفارت ، اخذ ویزا ، تکمیل فرم درخواست ویزا ، رزرو بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، بیمه مسافرتی و … ) را به کارشناسان مجرب شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری موج نیلی کاسپین بسپارید .

  • مراحل اخذ ویزا ازبکستان از طریق شرکت موج نیلی کاسپین به شرح زیر می باشد :
ردیف مراحل اخذ ویزا
1 درخواست اخذ ویزا ازبکستان به شرکت موج نیلی کاسپین توسط متقاضی ( اینجا )
2 اعتبار سنجی ، تحلیل و بررسی شرایط و درخواست شما توسط کارشناسان ما و در صورت صحت اطلاعات وارد شده ، تعیین وقت مراجعه حضوری متقاضی عقد قرارداد
3 عقد قرارداد و پرداخت هزینه ( ریالی و ارزی ) ویزا از سوی متقاضی 
4 آغاز مراحل اخذ ویزا از سوی کارشناسان شرکت موج نیلی کاسپین

 

لازم به ذکر است که زمان اخذ ویزا ازبکستان بطور عادی ( 6 الی 11 روز کاری ) می باشد .

در صورت دریافت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید