ویزا ازبکستان

ازبکستان :

ازبکستان در قلب آسیای مرکزی واقع شده است و قصد دارد تا صنعت گردشگری خود را با میراث فرهنگی و تاریخی غنی، مردم مهربان و زیبایی های طبیعی خود گسترش دهد . دولت ازبکستان بخش گردشگری خود را دارای پتانسیل رشد بالا می داند و دولت اصلاحاتی را برای دسترسی بیشتر به میراث فرهنگی و تاریخی غنی خود برای تسهیل توسعه گردشگری آغاز کرده است که از ابتدای سال 2020 ازبکستان برای شهروندان 86 کشور بدون روادید و برای شهروندان 77 کشور از جمله ایالات متحده ویزای الکترونیکی وضع کرد . هدف دولت این است که خدمات گردشگری را از 1 میلیارد دلار در سال 2018 به 2.2 میلیارد دلار در 2025 برساند .

چنانچه قصد سفر به این کشور زیبا را دارید می بایست با توجه به اینکه همه ی ایرانی ها برای سفر به ازبکستان احتیاج به ویزا دارند از طریق یک کفیل ( آژانس ها یا شرکت های خدمات مسافرتی ) ویزا سفر تهیه نمائید .

visa-uz-001png
visa-uz-002

ویزا ازبکستان :

طبق سیاست ویزا توریستی ازبکستان حدود 180 ملیت مختلف برای سفر به ازبکستان نیاز به اخذ ویزا دارند که اتباع خارجی بسته به کشور مبدا می توانند به روش های مختلف ویزا توریستی ازبکستان را دریافت نمایند : 

  • ویزا الکترونیکی ( eVisa ) که علاوه بر گردشگری اقامت کوتاه مدت برای مشاغل را نیز شامل می شود .
  • ویزا توریستی سنتی ( لیبل ) صادر شده از سوی سفارتخانه های ازبکستان در خارج از کشور

ویزا ازبکستان بر اساس تعداد ورود و خروج به خاک این کشور ( با توجه به نوع ویزا ) به دو دسته ( یک بار و چند بار ورود ) تقسیم می‌شوند ، ویزا توریستی الکترونیکی ازبکستان به صورت آنلاین دریافت می شود و به بازدیدکنندگان خارجی اجازه می دهد حداکثر 30 روز در این کشور اقامت داشته باشند اما با این حال شهروندان برخی از کشورها ( از جمله ایران ) واجد شرایط دریافت ویزا دیجیتالی نمی باشند و می بایست برای اخذ ویزا توریستی ازبکستان از طریق شرکت های مسافرتی و سفارت این کشور اقدام نمایند .

اخذ ویزا از طریق شرکت موج نیلی کاسپین :

هر ساله تعداد زیادی از گردشگران ایرانی بعلت معماری بی‌ نظیر و نزدیکی فرهنگ این کشور به فرهنگ جامعه ایرانی به کشور ازبکستان سفر می‌کنند و اتباع ایرانی برای اینکه بتوانند به ازبکستان سفر نمایند می بایست ویزا این کشور را در گذرنامه خود داشته باشند لذا چنانچه شما علاقه دارید سفری به این کشور زیبا داشته باشید می‌توانید از طریق ( آژانس ها یا شرکت های خدمات مسافرتی ) اقدام کنید .

 از آنجا که انجام فرآیند درخواست و اخذ ویزا ازبکستان همانند اغلب کشور ها نیازمند تخصص و تجربه کافی می باشد توصیه می شود برای اطمینان از درستی روند کار ، انجام امور مربوط به اخذ ویزا و سفر به ازبکستان از جمله ( تکمیل فرم درخواست ویزا ، اخذ ویزا ، دعوتنامه ، رزرو بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، بیمه مسافرتی و … ) را به کارشناسان مجرب شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری موج نیلی کاسپین بسپارید .

visa-uz-003

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ازبکستان :

مدارک عمومی مورد نیاز جهت ارائه به سفارت ازبکستان و اخذ ویزا به شرح زیر می باشد :

ردیف مدارک مورد نیاز
1 فرم درخواست ویزا ازبکستان 
2 گذرنامه متقاضی ( دارای حداقل 7 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی )
3 شناسنامه و کارت ملی متقاضی
4 هر نفر ۲ قطعه عکس رنگی ۴.۵ در ۳.۵ زمینه روشن با تصویر واضح صورت بدون عینک و روسری ( به استثناء اتباعی که به واسطه ملیت یا مذهب باید در عکس گذرنامه با روسری ظاهر شوند )
5 دعوتنامه
6 معرفی نامه از شرکت خدمات مسافرتی

توجه : 

1 ) متقاضی ویزا موظف است از ( صفحه اول گذرنامه ، صفحات اول و دوم شناسنامه و پشت و رو کارت ملی ) کپی تهیه ، در دفتر اسناد رسمی برابر با اصل نموده و به پیوست اصول اسناد به شرکت ارائه نماید .

2 ) تمامی فتوکپی‌ ها در برگه های سایز A4 به صورت یکرو و فاقد منگنه ارائه شود ( برگه‌های سایز کوچک‌ تر یا بزرگتر از سایز A4 قابل‌ پذیرش نمی باشد )

3 ) چنانچه ظرف 5 سال گذشته ویزا ازبکستان را دریافت و به آن کشور سفر نموده اید کپی ویزا تهیه و به پیوست دیگر مستندات ارائه شود .

4 ) عکس متقاضی الزاماً به صورت رنگی با ۷۵% چهره ، زمینه سفید و حداکثر در 3 ماه گذشته تهیه شده باشد .

5 ) زمان اخذ ویزا ازبکستان بطور عادی 7 الی 20 روز کاری می باشد .

مراحل اخذ ویزا ازبکستان از طریق شرکت موج نیلی کاسپین به شرح زیر می باشد :

ردیف شرح
1 درخواست اخذ ویزا ازبکستان به شرکت موج نیلی کاسپین توسط متقاضی ( اینجا )
2 بررسی درخواست و مدارک متقاضی توسط کارشناسان ما و در صورت تکمیل بودن مدارک ارسال قرارداد به متقاضی
3 پرینت و امضاء قرارداد توسط متقاضی و سپس ارسال به شرکت موج نیلی کاسپین
4 واریز هزینه ( اخذ ویزا ازبکستان ) از سوی متقاضی
5 آغاز مراحل اخذ ویزا ازبکستان از سوی کارشناسان شرکت موج نیلی کاسپین

جهت دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ما در تماس باشید …