سفر به خارج از کشور به مقدمات بیشتری نسبت به سفرهای داخلی احتیاج دارد . یکی از این مقدمات ، داشتن مجوز برای ورود به کشور مورد نظر است که اصطلاحاً به آن ویزا یا روادید می‌گویند قوانین ویزا برای ما ایرانی‌ها هم وجود دارد و لازم است قبل از انتخاب مقصد شرایط لازم برای اخذ ویزا آن کشور را بررسی کنیم ، با توجه به اینکه اکثر کشورها در ایران سفارت دارند ، مسافران می‌توانند با مراجعه سفارتخانه‌های مربوط و یا از طریق آژانس‌های هواپیمایی برای گرفتن ویزا اقدام کنند ؛ اما برخی دیگر از کشورها مانند کانادا و امریکا در ایران سفارت ندارند و مسافران باید برای اخذ ویزای کانادا و ویزای امریکا از طریق یک کشور واسطه اقدام کنند .

به طور کلی ویزا یک سند رسمی و مجوزی است که توسط سفارتخانه ، کنسولگری و یا اداره مرزبانی کشور مقصد برای سفر اتباع بیگانه به آن کشور صادر می گردد .

ویزا سندی است که توسط دولت هر کشور برای اتباع سایر کشور ها صادر شده و به موجب این مدرک به آنها اجازه داده می شود برای مدت مشخص و هدف مشخص در داخل آن کشور اقامت داشته و یا از آن عبور نمایند .

این مدرک توسط نمایندگان قانونی دولت ها مانند سفارتخانه یا کنسولگری ، منوط بر ارائه مدارک و پرداخت وجه صادر می گردد ، نکته مهم در مورد ویزا این است که صدور آن به معنی اجازه ورود و یا اقامت در سایر کشورها است ولی افسران مرزی اجازه دارند ویزا را باطل کرده و از ورود فرد به کشور مقصد جلوگیری نمایند .

” خدمات ویزا | وقت سفارت | پیکاپ پاسپورت “

ویزای کانادا

مشاوره و بررسی مدارک

تکمیل فرم

تعیین وقت انگشت نگاری

پیکاپ پاسپورت

ویزای دبی

ویزای توریستی عادی دبی

ویزای توریستی یک‌ماهه دبی

ویزای توریستی سه‌ماهه دبی

انجام امور ویزای دبی

ویزای شنگن

تکمیل فرم ویزای شینگن

وقت سفارت اسپانیا

مشاوره و بررسی مدارک

و …

ویزای روسیه

ویزای توریستی روسیه

ویزای تجاری روسیه 

انجام امور ویزا 

و …

ویزای ایتالیا

مشاوره و بررسی مدارک

تکمیل فرم

تعیین وقت سفارت

ویزای اسپانیا

مشاوره و بررسی مدارک

تکمیل فرم

تعیین وقت سفارت